Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych cyfrowych jest możliwe nawet w trudnych przypadkach.

W dzisiejszych czasach coraz częściej przechowujemy swoje wspomnienia, pracę i dane w postaci cyfrowej. Mamy praktycznie nieograniczony dostęp do zdjęć i dokumentów. Niestety zdarza się że nośnik na którym przechowujemy nasze archiwa ulegnie awarii. Niezbędne jest wtedy skuteczne odzyskiwanie danych.

porównanie dysków twardych 2,5 i 3,5 cala - widać głowice zapisujące i dysk magnetyczny - odzyskiwanie danych
Dysk o wielkości 2,5 i 3,5 cala

Dyski twarde – odzysk danych

Dyski twarde zbudowane są z elektroniki, wirujących talerzy magnetycznych, głowic odczytujących i silnika. Bezsprzecznie każde z tych elementów może ulec awarii. Dyski twarde są niezwykle czułe na przepięcia elektryczne i wstrząsy. Często dane znikają na skutek uszkodzeń logicznych: błędu systemu plików, sformatowania, wirusów, zaszyfrowania danych.

Uszkodzona głowica odczytująca zapis magnetyczny dysku twardego - aby odzyskać dane należy ją wymienić
Uszkodzona głowica odczytująca dane

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego ?

Jeśli dysk pracuje normalnie (nie słychać niepokojących stuków i trzasków) można podjąć próbę samodzielnego odzysku danych przy pomocy specjalnych programów np. bezpłatnego Recuva. Proszę jednak pamiętać aby pod żadnym pozorem nie zapisywać odzyskanych plików na tym samym dysku ! Bezsprzecznie odzyskane dane zapisujemy na innym sprawnym nośniku.

W przypadku trudniejszych spraw serdecznie zapraszamy do naszej firmy. Zawsze rozpoczniemy od diagnozy na podstawie, której podejmiemy plan dalszych działań. Weryfikujemy uszkodzenia, dobieramy metodę odzyskiwania i na tej podstawie określamy koszty.

Uszkodzona płytka z układami sterującymi pracą dysku twardego
Elektronika sterująca pracą dysku twardego

Odzyskiwanie danych z karty SD i pendrive

Jak odzyskać dane z uszkodzonej karty pamięci ?

Gdy samodzielnego skasujecie zdjęcia przede wszystkim nie róbcie kolejnych zdjęć na tej samej karcie pamięci ! W samodzielnym odzyskaniu zdjęć z pewnością pomoże bezpłatny program Digital Image Recovery.

Jeśli jednak karta pamięci ulegnie uszkodzeniu przede wszystkim nie należy już z niej korzystać ! Skontaktuj się z firmą odzyskującą dane. Podczas diagnozy przede wszystkim zweryfikujemy uszkodzenia i zaoponujemy najpewniejszą metodę odzysku cennych danych. W związku z tym po szczęśliwym odzyskaniu danych przekazujemy pliki na dowolnym nośniku – własnym lub nowym.

NASZ ADRES – KONTAKT

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas.