Częste uszkodzenia laptopa.
Przedstawiamy najczęstsze przyczyny uszkodzenia sprzętu.
1) Wysoka temperatura
Z naszych obserwacji wynika że bardzo częstą przyczyną awarii komputera jest zanieczyszczenie układy chłodzenia. Ponieważ drobinki kurzu osadzają się na radiatorze dlatego blokują wypływ powietrza. W związku z tym podnosi to temperaturę procesora i karty graficznej. Reasumując tak podgrzane układy odmawiają dalszej poprawnej pracy.
Objawy: Czarny ekran, artefakty, głośna praca wentylatora.
Zapobieganie: systematyczny przegląd i czyszczenie komputera lub laptopa. Wymiana pasty termoprzewodzącej i termopadów.
2) Co zrobić po zalaniu laptopa ? Naprawa laptopów po zalaniu
Po zalaniu natychmiast odłącz laptopa od sieci elektrycznej, ze względu na możliwość dalszych uszkodzeń usuń baterie. Dlatego nigdy nie włączaj ponownie komputera aby sprawdzić czy działa. Ze względu na możliwość uszkodzenia oddaj go do serwisu. Bezsprzecznie niezbędne jest wyczyszczenie zalanych układów i ewentualna ich wymiana. W związku z tym natychmiast oddaj laptopa do serwisu. Naprawa laptopa może potrwać dłuższy czas.
3) Pęknięta obudowa laptopa, uszkodzone zawiasy.
Objawy: Trzaski lub dziwne dźwięki podczas otwierania laptopa. Wybrzuszenia powstają przede wszystkim po stornie obudowy. Utrudniają one jeszcze bardziej zamykanie laptopa.
Bezsprzecznie nigdy nie czekaj do ostatniej chwili z naprawą laptopa. Pęknięcie pod wpływem naprężeń powiększy się. Uszkodzone komponenty mogą przerwać inne ważne przewody. Naprężenia powstałe przez wyłamanie zaczepów śrub mogą doprowadzić do popękania jeszcze sprawnych elementów ! Proszę wystrzegać się klejenia popękanych obudów, działające tu siły są zbyt duże i klej po jakimś czasie puszcza. W związku z tym pozostaje już wtedy tylko naprawa laptopa i wymiana obudowy.
Naprawa laptopa przy pomocy nitów.
Do niektórych starszych laptopów producent przestał dostarczać części. Nic straconego naprawa laptopa jest nadal możliwa. Dzięki naszej nowatorskiej metodzie możemy podjąć się próby naprawy wyłamanych obudowy matrycy. Godne uwagi jest to że wzmacniamy zarówno przednią jak i tylną jej część bez użycia kleju. Naprawa laptopów przy pomocy tego sposobu trwa jeden dzień.
4) Uszkodzony układ zasilana.
Objawy: Laptop ładuje się po odpowiednim ułożeniu kabla zasilacza. Laptop nie ładuje się, nie świeci się dioda ładowania. Możliwe uszkodzenia gniazda ładowania lub układów elektronicznych. Wniosek: Zalecamy bezwzględny serwis. Uszkodzone gniazdo może doprowadzić do spięcia i uszkodzenia płyty głównej notebooka.
Uszkodzony kabel lub wtyk zasilacza
Wyrwanego kabla i wtyku od zasilacza nie należy ponownie lutować. Zalecamy wymianę całego przewodu. Z pewnością pozwoli to korzystać nadal z oryginalnego zasilacza o parametrach bezsprzecznie lepszych od zamienników.
5) Rozważnie wybieraj serwis
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy używa komputera. Niestety umiejętność pracy z komputerem nie oznacza automatycznie umiejętności jego naprawy. Naprawa laptopów nie jest łatwą sprawą. Nic nie zastąpi wieloletniego doświadczenia. Unikaj niesprawdzonych, domowych “naprawiaczy” którzy mogą tylko zaszkodzić Twoim danym i sprzętowi. Polecamy także lekturę artykułu “Jak dbać o laptopa”
NASZ ADRES – KONTAKT
Jeśli masz pytania zadzwoń do nas.